Податкові справи

02 березня 2018року

СКАСОВАНО ПОДАТКОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ-РІШЕННЯ ЩОДО ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ

З радістю доводимо до відома шановних користувачів нашого сайту про чергову виграну справу проти Головного управління Державної фіскальної служби України.

Набрала чинності постанова Дніпропетровського окружного адміністративного суду, якою задоволено адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Головного управління ДФС про  скасування податкових повідомлень рішень та скасовано податкові повідомлення-рішення щодо сплати земельного податку за 2014 та 2015 роки.

Вирішуючи спір суд зазначив, що згідно  Податкового кодексу України  земельним податком визнається обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Землекористувачами можуть бути юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Відповідно до Податкового кодексу України  платниками податку є, зокрема, землекористувачі.

Податковим кодексом України передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Згідно Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку  є дані державного земельного кадастру.

Згідно даних  Державного земельного кадастру відомості про реєстрацію права власності чи оренди земельної ділянки за позивачем відсутні.

Також суд зазначив, що згідно Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків до податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобовязання, але такого розрахунку додано до податкового повідомлення - рішення.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що Головним управлінням ДФС не доведено  правомірність нарахування клієнту боргу зі сплати земельного податку, а отже податкові повідомлення-рішення скасовані.

Покровский район (бывший Жовтневый)
ост. Сухая Балка

телефоны:

моб. тел.: (096) 275-57-80

E-mail: advocatruslana@gmail.com