Сімейні справи

Новини 01 квітня 2019 року

СУД СТЯГНУВ НЕУСТОЙКУ (ПЕНЮ) ЗА ПРОСТРОЧЕННЯ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ ТА ПОЗБАВИВ БАТЬКА БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ ЩОДО МАЛОЛІТНЬОЇ ДИТИНИ
До адвоката Ратушної Р.П. за правничою допомогою звернулась клієнта з проханням допомогти позбавити батька дитини батьківських прав, який з моменту народження дитини жодного разу не цікавився її життям та мав величезну заборгованість зі сплати аліментів. Внаслідок чого дитина суттєво обмежена у праві виїзду за кордон, оскільки батька немає, де він невідомо, згоди на виїзд дитини за кордон не надає.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України батько може бути позбавлений судом батьківських прав, якщо він ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Адвокатом було професійно підготовлено повний потрібний пакет документів разом з позовною заявою та доведено суду вину відповідача щодо несплати аліментів на утримання дитини та доцільність позбавлення батька дитини батьківських прав.
Рішенням суду стягнуто неустойку (пеню) за прострочення сплати аліментів та позбавлено батька батьківських прав щодо малолітньої дитини.

 

Новини 01.04.2019 року

СУД ЗВІЛЬНИВ ВІД СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ ТА ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО АЛІМЕНТАМ ВНАСЛІДОК УСИНОВЛЕННЯ ДИТИНИ
До адвоката Ратушної Р.П. за правничою допомогою звернувся клієнт з приводу звільнення його від сплати аліментів та  від сплати заборгованості по аліментам. Справа в тому, що клієнт надав нотаріальну згоду щодо усиновлення його сина чоловіком колишньої дружини. Рішенням Тернівського районного суду міста Кривого Рогу заяву про усиновлення сина клієнта задоволено.
Однак, незважаючи на проведення усиновлення сина іншим чоловіком, з позивача продовжують стягувати аліменти на його утримання.
Згідно ст.232 СК України з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов'язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням. З моменту усиновлення виникають взаємні особисті немайнові та майнові права і обов'язки між особою, яка усиновлена (а в майбутньому - між її дітьми, внуками), та усиновлювачем і його родичами за походженням.
Усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов'язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, який мають батьки щодо дитини. Усиновлення надає особі, яку усиновлено, права і накладає на неї обов'язки щодо усиновлювача у такому ж обсязі, який має дитина щодо своїх батьків.
Таким чином, усиновлення є юридичним фактом, внаслідок якого виникають, змінюються та припиняються правовідносини. Після здійснення усиновлення виникає новий комплекс правовідносин, прав та обов'язків між суб'єктами цих правовідносин. Внаслідок факту усиновлення виникають відносини не тільки між усиновлювачем та особою, яку усиновляють, але й з іншими членами сім'ї та родичами усиновлювача. Окрім цього, внаслідок усиновлення припиняється правовий зв'язок (а відповідно й правовідносини) між батьками та особою, яка усиновлена. Крім цього, це тягне за собою і припинення правовідносин, які існують між усиновлюваною дитиною та іншими членами сім'ї й родичами. Правові відносини припиняються з обома батьками, навіть якщо у якості усиновителя виступає одна особа, а також незалежно від того, чи записані вони батьками чи ні.
Отже, відповідно до вимог ст.232 СК України з моменту здійснення усиновлення дитини між останнім та батьком дитини були припиненні особисті та майнові права і обов'язки, які існували між ними.
Внаслідок чого рішенням суду вирішено звільнити клієнта від сплати аліментів, що стягуються за рішенням суду про стягнення аліментів, починаючи з дати набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.

 

Новини 23 березня 2019 року

СУД СТЯГНУВ ДОДАТКОВІ ВИТРАТИ НА УТРИМАННЯ ДІТЕЙ
Адвокат Ратушна Руслана Павлівна  в інтересах клієнти звернулась до суду з позовом про стягнення додаткових витрат на утримання малолітніх дітей, зокрема щодо навчання та лікування дітей.
Адвокатом було доведено, що неповнолітня донька 1 навчалася у міській школі мистецтв на хореографічному відділенні, а неповнолітня донька 2 проходила навчання в Школі комп'ютерної майстерності, що свідчить про наявність у них певних здібностей, розвиток яких слід віднести до особливих обставин, які є підставою для стягнення додаткових витрат на утримання дітей. Окрім того Донька 2 була слухачкою курсів підготовки до вступу до вищих навчальних закладів у Державному вищому навчальному закладі «Криворізький національний університет», які проходили на платній основі, здавала пробне тестування з зовнішнього незалежного оцінювання з математики та української мови та літератури, які проводилися на платній основі, а також вступила до Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» та за перший рік навчання Доньки 2 сплачено грошові кошти. Також, Доньки 1 та 2 проходили обстеження у офтальмологічній клініці «ВАШ ЗІР» та клієнтом було понесено додаткові витрати на огляд лікаря, придбання ліків та лінз.
З урахуванням всього вищевикладеного, судом стягнуто з відповідача та користь клієнти 1/2 вартості понесених додаткових витрат на навчання та лікування дітей.

 

Новини 14 січня 2019 року

СУД НАДАВ ДОЗВІЛ НА ВЛАШТУВАННЯ ДИТИНИ ДО БУДИНКУ ІНТЕРНАТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ІНВАЛІДІВ БЕЗ ЗГОДИ БАТЬКА
До адвоката Ратушної Руслани Павлівни звернулася клієнтка, яка мала на утриманні дитину інваліда з тяжкою розумовою відсталістю. Дитина мала високу міру втрати здоров’я та надзвичайну (повну) залежність від постійного стороннього догляду, допомоги або диспансерного нагляду та фактичну нездатність до самообслуговування, порушений або аномальний розвиток, що проявляється аномальним функціонуванням у всіх сферах: соціальній взаємодії, спілкуванні, обмеженою та стереотипною поведінкою.
Клієнта звернулася до управління праці та соціального захисту населення з проханням надати путівку до будинку інтернату для дітей інвалідів для подальшого лікування, реабілітації та навчання дитини. Проте обов’язковою умовою для отримання такої путівки є згода батька дитини, яку він з власних особистих мотивів надавати не бажав.
Адвокатом Ратушною. Р.П. грамотно складено позовну заяву, вірно обрано тактику та стратегію захисту порушених прав дитини з боку його батька. Складність цієї справи полягала в тому, що у судовій практиці були відсутні будь-які прецеденти аналогічних справ. Проте суд, вислухавши позиції всіх сторін по справ задовольнив позов та надав дозвіл на влаштування дитини до будинку інтернату для дітей інвалідів без згоди батька.

 

АЛІМЕНТИ НА УТРИМАННЯ ДИТИНИ

Маєте на утриманні дитину, батько якої відмовляється сплачувати аліменти на її утримання. Не чекайте поки дитина виросте, адже харчуватися та одягатися дитина хоче саме зараз. Звертайтесь до адвоката Ратушної Руслани Павлівни, яка надасть кваліфіковану юридичну допомогу не тільки в частині складання позову, а подальшого виконання судового рішення.

 

СУДОМ ВИЗНАЧЕНО МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ РАЗОМ З БАТЬКОМ

Однією з тяжких та спірних категорій справ є справи про визначення місце проживання дитини з батьком. Складність цієї категорії справ полягає у тому суди, як правило, залишають проживати дитину разом з матір’ю. Але адвокат Ратушна Р.П. разом з юристом Кадук В.В. не шукають легких шляхів вирішення цього питання.

Цього разу юрист Кадук В.В. представляла  інтереси дитини, яка виявила бажання проживати разом з батьком. Рішенням апеляційного суду Дніпропетровської області задоволено позов батька про визначення місце проживання дитини разом з ним.

Покровский район (бывший Жовтневый)
ост. Сухая Балка

телефоны:

моб. тел.: (096) 275-57-80

E-mail: advocatruslana@gmail.com