Трудові справи

Новини 25 березня 2019 року

УКЛАДЕНО МИРОВУ УГОДУ З ПрАТ «ЦГЗК» ЩОДО ВИПЛАТИ ОДНОРАЗОВОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ЗВІЛЬНЕННІ ПРИ ФАКТИЧНОМУ ВИХОДІ НА ПЕНСІЮ
До адвоката Ратушної Р.П. звернулася клієнта з приводу захисту її порушених прав на отримання одноразової допомоги при фактичному виході на пенсію.
Відповідно до п.6.1. Галузевої угоди гірничо-металургійного комплексу України на 2011-2012 роки, зареєстрованої Міністерством праці та соціальної політики України від 28.07.2011 № 40, сторона власників зобов'язується: виплачувати працівнику при фактичному виході на пенсію одноразову допомогу в розмірі, залежному від стажу його роботи на підприємстві, але не менше: при стажі від 7,5 до 15 років - середньомісячної заробітної плати; від 15 до 20 років - двомісячної середньої заробітної плати; від 20 і більше років - тримісячної середньої заробітної плати.
Проте в пункті 7.5. Колективного договору, укладеного генеральним директором відповідача та спільним представницьким органом первинних профспілкових організацій ВАТ «ЦГЗК» на 2007-2008 роки, передбачена виплата працівникам, які досягли пенсійного віку (жінки 55 років, чоловіки 60 років) одноразової допомоги в розмірі, залежному від безперервного стажу роботи на підприємстві; з ІІ півріччя 2007 року здійснювати таку виплату за умови, якщо працівники звільняються за власним бажанням протягом одного місяця після досягнення ними пенсійного віку.
Таким чином, Галузевою угодою передбачена виплата при виході на пенсію працівнику одноразової допомоги залежно від стажу, а в Колективному договорі встановлено додаткові вимоги до працівника, зокрема, додатково встановлено мінімальний вік виходу на пенсію, погіршене становище працівників підприємства, оскільки обов'язки роботодавця обмежено виключно випадками звільнення працівників протягом одного місяця після досягнення ними пенсійного віку.
При цьому умови колективних договорів або угод, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними.
У процесі розгляду справи відповідачем було запропоновано мирову угоду, затверджену судом 
без будь-якого апеляційного та касаційного оскарження, та виплачено клієнту 40000,00 гривень одноразової вихідної допомоги та середнього заробітку за час затримки виплати одноразової вихідної допомоги.

 

РОБОТОДАВЕЦЬ НЕ ВИЗНАЄ ТРУДОВЕ КАЛІЦТВО

Ви стали жертвою нещасного випадку на виробництві, отримали трудове каліцтво. Роботодавець відмовляється визнавати цей нещасний випадок таким, що трапився на виробництві. Ви втомилися безрезультатно обвивати пороги різних державних установ з метою встановити справедливість. Досить вірити марним обіцянкам! Звертайтесь до адвоката Ратушної Руслани Павлівни, яка має досвід у вирішенні таких питань та допоможе Вам встановити факт нещасного випадку на виробництві та трудового каліцтва. Ви зможете врешті-решт оформити регрес, отримати одноразову допомогу та страхові виплати. Не зволікайте  - звертайсь!

Покровский район (бывший Жовтневый)
ост. Сухая Балка

телефоны:

моб. тел.: (096) 275-57-80

E-mail: advocatruslana@gmail.com